Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

7,062 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Francë 2016 – De Biasi zyrtarizon listën e lojtarëve, ka disa surpriza! Manaj…

Inter Club Staff

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që ka grumbulluar për Kampionatin Europian që Shqipëria do të marë pjesë në Francë nga 10 Qershori deri më 10 Korrik. 

“Sot jemi mbledhur për të prezantuar listën e lojtarëve që do të grumbullohen për në Francë 2016. Në 4 vite kemi bërë një punë shumë të mirë. – ka thënë tekniku Italian. – Në 2011 premtova që do të bënim gjithçka që të kualifikoheshim në një turne madhor dhe ia arritëm qëllimit”.

Sic mund ta shikoni edhe më poshtë, futbollisti i Interit, Rei Manaj mungon në listën e përzgjedhur nga De Biasi. Shkak mendohet se është minutazhi i pakët që ai ka pasur në dispozicion dhe tekniku Italian nuk dëshiron të djegë etapat e Manaj sepse dicka e tillë mund të ndikojë negativisht në karrieren e tij.

Kjo eshte lista paraprake me 27 lojtare. Vetem 23 prej tyre do te jene ne Europian!

Nderkohe kjo eshte lista me lojtaret e grumbulluar nga De Biasi:

Lista e lojtareve qe do te shkojne ne Europian.

Lista e lojtareve qe do te shkojne ne Europian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.