Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

837 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Frosinone ne Serie A… feston edhe Interi! Aktivizohet obligimi i blerjes per Bardin: ja shifrat

Frosinone ne Serie A… feston edhe Interi! Aktivizohet obligimi i blerjes per Bardin: ja shifrat
Bujar Berishaj

Empoli dhe Parmas ne Serie A sonte duhej t’i bashkohej edhe njera mes Palermo e Frosinone.

Dhe ekipi i trete qe do te futet ne Serie A eshte pikerisht Frosinone e Francesco Bardit, portierit zikalter te huazuar te ekipi i Moreno Longo.

Bardi 26-vjec ishte i huazuar nga Interi te ekipi qe kete sezon perfundoj ne vendin e trete ne Serie B duke siguruar keshtu fazen e play-off per t’u futur ne Serie A.

Ata shkuan deri ne finale te play-off ku luajten me Palermon dhe siguruan ngjitjen ne Serie A pas rezultatit te pergjithshem prej 3-2. E per kete fitore nje gezim te vogel e ka pasur edhe Interi.

Kjo sepse tani per Frosinonen aktivizohet direkt obligimi i blerjes se portierit per shifren e nje milione euro.

Nje ndihme e vogel per Ausilio ne frontin e bilancit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.