Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Funerali Astorit, Zanetti dhe Spalletti kryesojne delegacionin e Interit. Te shumte zikalterit…

Funerali Astorit, Zanetti dhe Spalletti kryesojne delegacionin e Interit. Te shumte zikalterit…
Inter Club Staff

Grupi zikalter ka mare pjese sot ne homazhet e percjelljes per ne banesen e fundit te Astorit. Delegacioni zikalter ishte i perbere nga lojtare dhe drejtues.

Jane te shumte lojtaret zikalter qe kane mberritur ne Firenze, ne Baziliken e Santa Croce per ti dhene lamtumiren e fundit Davide Astorit ne funeralin qe u zhvillua sot ne Firenze.

Pizza ne Firence u tejmbush nga tifoze te shumte por dhe nga shume njerez te botes se futbollit. Prezent shume lojtare te Interit, Juventusit, Romes dhe figura si Totti apo De Rossi.

Ne funeral ishin te gjithe lojtaret e Fiorentines dhe Interi u paraqit me delegacionin e saj qe perbehej nga Luciano Spallettti, Javier Zanetti, drejtori i deleguar Antonello, drejtori i pergjithshem Giovanni Gardini, team manager Fabio Pina, drejtori i zyrtes per shtyp Gigi Crippa ndersa lojtaret prezent ishin Ranocchia, Candreva, D’Ambrosio, Berni, Gagliardini, dy ish-lojtaret Viola si Borja Valero dhe Vecino. Me zikalterit eshte pare edhe Lele Oriali si dhe drejtuesi i Inter Forever, Francesco Toldo.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.