Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,008 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabigol, Barcelona denoncon dhe hedh ne gjyq Santos. Rrezikon Interi?

Gabigol, Barcelona denoncon dhe hedh ne gjyq Santos. Rrezikon Interi?
Inter Club Staff

Jemi vetem ne fillimin e nje ceshtje qe do te zgjase shume ne kohe. Kalimi i Gabigol tek Interi do te sjelle disa pasoja ligjore, te te cilat Interi nuk eshte e perfshire drejtperdrejte.

Ne 2013, Barcelona i ka paguar Santos nje shifer prej 3,2 milione euro per te perfituar nje te drejte blerje mbi Gabriel Barbosa, dhe mundesine per te barazuar cdo oferte qe do te behej ne drejtim te talentit brazilian. Klubi i Santosit, sipas marreveshjes se nenshkruar duhet qe te informonte klubin blaugran per oferten e Interit dhe te priste tre dite per ta pranuar ate, sic ishte parashikuar e shkruar ne kontrate. Sipas presidentit te Barcelones, Josep Maria Bartomeu, nuk eshte vepruar aspak keshtu, dhe kete gje e ka thene per Radio RAC: “Santosi nuk ka respektuar nje kontrate te nenshkruar. Ka mbajtur te fshehur opracionin dhe Barcelona do te shkoje ne gjykate qe te respektohet marreveshja. I kemi derguar qe tani nje fax Santosit”. Nuk dihet ende nese ky denoncim do i paraqitet FIFA-s apo ndonje organi tjeter te drejtesise.

Nderkohe pyetja qe te gjithe shtrojne eshte: A rrezikon Interi? Pergjigjja eshte e thjeshte: Aspak. Zikalterit nuk kane qene ne dijeni te kesaj gjeje dhe detyrimisht kjo mbetet nje ceshtje vetem e Santos dhe Barcelones dhe nuk e prek transferimin e Gabigol tek zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.