Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

1,992 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabigol, Interi po leviz me agjentin Kia. Ndermjet tij dhe Oscar, vetem njeri: Suning voton…

Gabigol, Interi po leviz me agjentin Kia. Ndermjet tij dhe Oscar, vetem njeri: Suning voton…
Inter Club Staff

Nder emrat e fundit te permendur nga mediat se jane afer me Interin, nje vend ‘special’ e zene dy braziliane: Gabigol dhe Oscar.

I pari, ne pronesi te Santos, eshte i impenjuar me kombetaren olimpike Braziliane dhe eshte ne listen e Ausilios: Drejtori sportiv i Interit – sipas asaj qe thote Corriere dello Sport  – sot do te intensifikoje kontaktet me lojtarin dhe klubin brazilian fale punes se Kia Joorabchian, njeriu i besuar i Suning qe koordinon levizjet e merkatos zikalter nga larg.

Agjenti iranian eshte gati per te fluturuar per ne Ameriken Latine per te provuar te mbylle marreveshjen, duke evituar qe te shpertheje nje ankand si me Gabriel Jesus (qe u ble nga parate e sheikeve te Manchester City).

Per sa i perket Oscar, duket se Chelsea eshte e gatshme te diskutoje nje shtije te tij: kerkon 25-30 milione euro. Por edhe ai eshte ekstrakomunitar, dhe keshtu, mund te vije vetem njeri. Suning preferon Gabigol.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.