Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

645 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabigol: “Kritikat? E di qe me quajne gomar, por…”

Gabigol: “Kritikat? E di qe me quajne gomar, por…”
Inter Club Staff

Sulmuesi i Santos ka folur per mediat pas kartonit te kuq.

I intervistuar pas ndeshjes, Gabigol ka folur keshtu per kartonin e tij te kuq ne ndeshjen kunder Nacional, ndeshje e fituar gjithesesi nga skuadra e tij Santos.

Ja fjalet e tij:

“Duhet ta kisha evituar kartonin e pare te verdhe, po mundohesha te mbroja shokun e skuadres Rodrygo. Duhet te tregohem i qete, nuk do te ndodhe me kurre. Kurse kartonin e dyte jo. Kam provuar te bej presing tek mbrojtesat dhe kur e kisha afer i nderhyra keq. Falenderoj zotin qe skuadra beri mire por kjo gje sdo te ndodhe me kurre.”

KRITIKAT DHE ELOZHET – “Nuk i degjoj kur me thone ‘super lojtar’ por as si sot kur me therrasin gomar. I pranoj edhe kritikat edhe elozhet, por sic e kam thene, kartoni im i dyte ishte i padrejte. I kam kerkuar falje shokeve dhe tranjerit. Jam i trishtuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.