Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

720 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabigol, tashme jemi ne fund te historise: dje ka pasur nje takim ne seline e Interit, ja shifrat dhe skenari

Gabigol, tashme jemi ne fund te historise: dje ka pasur nje takim ne seline e Interit, ja shifrat dhe skenari
Inter Club Staff

Ne Itali ai nuk beri aspak shkendija, por rendimenti i Gabigol ne Brazil ka qene nje histori komplet ndryshe. 

Ne sezonin e fundit me Flamengon ne 18 ndeshje ai ka shenuar 18 gola dhe ka bere edhe 4 assist.

Klubi brazilian deshiron ta bleje ate me cdo kusht: huazimi perfundin tani ne dhjetor dhe ne janar do te duhet qe te rregullohet situata per sa i perket te ardjmes se tij.

Ne kete moment eshte perfolur per nje shifer rreth 18 milione euro per shitjen perfundimtare te tij.

Pikerisht diten e djeshme ndermjetesuesit e tratatives kane qene ne Milano dhe kane takuar drejtuesit zikalter ne seline e Interit.

Ata kane folur me drejtuesit zikalter per te hedhur bazat per te mbyllur njehere e mire kete operacion.

Marotta dhe Ausilio keshtu mund te kete nje shifer jo te vogel per ta investuar menjehere ne merkato dhe per te ndihmuar skuadren e Contes te perforcohet ne mesfushe.

Por a do te mjaftojne 18 milione euro? Kjo nuk dihet ende, sepse Interi do te preferonte nje shifer rreth 25 milione euro per brazilianin. Nderkohe skenari eshte i thjeshte: me parate e Gabigol qe do te investohen menjehere ne merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.