Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

1,593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabriel Jesus nuk e perjashton Berardin: perkundrazi, Interi i deshiron te dy per dy arsye…

Gabriel Jesus nuk e perjashton Berardin: perkundrazi, Interi i deshiron te dy per dy arsye…
Inter Club Staff

Jo vetem Gabriel Jesus ne deshirat dhe mendimet e Interit te ri.

Perkundrazi, talenti brazilian pelqehet tmerresisht shume, por edhe blerja e Domenico Berardit eshte ne listen e Interit. Njeri nuk e perjashton tjetrtin, duke pare qe Interi deshiron te realizoje goditjen e dyfishte. Dy jane arsyet kryesore: si per hipotezen qe braziliani mund te qendroje tek Palmeiras per te pakten gjashte muaj te tjere, si per faktin qe ne moshen 19 vjecare cdo lojtari do i duhej nje periudhe ambjentimi ne Itali.

Duke thene kete, lajm i vertete qendron tek Sassuolo per sa i perket Berardit qe duket se nuk eshte me aq i pamundur sa perpara disa ditesh. Squinzi, Carnevali dhe Di Francesco kane dhene intervista pafund, e mbi te gjitha nga pronari Sassulos nuk ka me fjale si ne fillim dhe nuk ka ardhur me nje mbyllje totale per sa i perket nje transferimi te mundshem. Portat ne kete moment vetem te mbyllura nuk duken, nuk perjashtohet mundesia qe lojtari te kete filluar ti leshoje mesazhe qe deshiron Interin, klubit te tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.