Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gaglia – Joao Mario, spektakel por edhe nje shaka e hidhur.

Gaglia – Joao Mario, spektakel por edhe nje shaka e hidhur.
Ardis
  • On 04/11/2018, 13:30

Nje ndeshje pa ndonje histori te madhe e udhehequr nga Inter-i kunder Genoa-s, e vendosur ne binaret zikalter qe ne fillim kur Gagliardini depertoi ne mbrojtjes kuqeblu dhe realizoi golin me pak pasime.

Ish mesfushori i Atalante-s, eshte nje nga lojtaret qe ka rigjetur Spalletti, ne gjendje te gjeje rendin e duhur ndaj nje lojtari qe, ne ndeshjet e kaluara, nuk te jepte pershtypjen se ishte i gatshem perpara mbrotjes.

“I rigjetur ne rrugen me te gjate, djaloshi pothuajse ka gjetur gjithcka, edhe golin qe e kerkonte qe nga marsi i 2017 dhe qe ka festuar me lote gezimi”.

“Lojtari bergamasco ha zhbllokuar rezultatin ne minuten e 14′ dhe e ka mbyllur ndeshjen ne filim te pjeses se dyte me rezultatin 3-0. Dy gola alla Icardi, me kembe ne zonen e rreptesise”, ka theksuar Gazzetta dello Sport.

CFARE KA NDODHUR ME JOAO MARIO – Protagonist ne fushe dje, ishte edhe Joao Mario, i aktivizuar si titullar per here te dyte njera mbas tjetres dhe autor i nje ndeshjeje praktikisht perfekte, i kushtezuar edhe nga nje gol ne rezultatin 4-0:

“Duke mos pasur mundesi per ti futur ne listen e Champions League, per shkak te rregullave te UEFA-s, eshte nje shaka e hidhur. Mekat qe nuk mund te perdoresh prekjen dhe idete Joao Mario-s se ri qe dje ishte me i miri”.

“Ishte pjesemarres ne 4 nga 5 aksionet e golave, dhe nje e realizoi, ishte nje performance e cmuar dhe e vazhdueshme. Ka zgjedhur gjithmone zgjidhjen me te lehte dhe me te nevojshme per te lidhur repartet dhe per ti dhene vertikalitet”, e mbyll gazeta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.