Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,432 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gagliardini-Kondogbia, me Chievon e kane ata radhen: kunder Palermos…

Gagliardini-Kondogbia, me Chievon e kane ata radhen: kunder Palermos…
Inter Club Staff

Keshtu, pa dashur e pa e kuptuar me sa duket ka ardhur momenti i debutimit ne Meazza per Roberto Gagliardinin.

Atij dhe Kondogbia, Pioli do i besoje celesat e mesfushes ne ndeshjen ndaj Chievos. Te dy, sipas teknikut italian, duhet te jene teper te rendesishem ne ndertimin e lojes por nuk duhet te lene hapsira pas. Tekniku zikalter ne stervitjen e djeshme ka punuar mjaft me ekuilibrin taktik te skuadres. Tani duhet pare ne fushe nese dyshja Gagliardini-Kondogbia do te kete te ardhme tek zikalterit. Logjika thote se qe me daten 22 ne Palermo, Brozovic do te mare vendin e titullarit perseri dhe do i takoje francezit te ulet ne stol, i cili edhe pse eshte poshte pritshmerive, ne ndeshjen ndaj Chievos do te kape prezencen e 10 si titullar ne kete kampionat: nese nuk do te kete surpriza, ai do te luaje me siguri neser ne Meazza. Keto prezenca per francezin jane shume per ta quajtur nje rezerve dhe ai deri me tani ka pasur besimin e tranjerit. Me siguri Pioli beson shume tek ai dhe klubi ka refuzuar disa oferta te ardhura per te sepse beson se Geoffrey mund te arrije me rendimentin e tij te fitoje zemrat e tifozeve.  

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.