Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gagliardini po permiresohet: cuditerisht mund te rikthehet ne kohe per ndeshjen ndaj…

Gagliardini po permiresohet: cuditerisht mund te rikthehet ne kohe per ndeshjen ndaj…
Inter Club Staff

Sot nuk ka vetem lajme te keqija per Interin, por duket se ka edhe nje te mire. 

Behet fjale per mesfushorin zikalter me kombesi Italiane, Roberto Gagaliardini i cili mund te rikthehet me perpara nga sa ka qene parashikuar.

Ai u demtua ne ndeshjen ndaj Cagliarit ne Meazza ku u perfol shume se mund ta kishte mbyllur sezonin ne ate moment.

Por me sa duket, lajme te mira vijne ne keto caste nga infermieria zikalter.

Kontrollet e fundit te cilave i eshte nenshtruar Roberto Gagliardini ne oret e kaluara duket se kane evidentuar nje permiresim te ndjeshem te kofshes se djahte te lojtarit dhe duket se demtimi i marre me Cagliarin po zhduket me shpejt nga sa ishte e parashikuar.

Sipas asaj qe tregon Sky Sport, stafi mjekesor i Interit mendon ne kete moment se ai mund te rekuperohet per ndeshjen e fundit te kampionatit kunder Lazios ku do nese do ja dilte, do te ishte nje vlere e shtuar per Interin dhe per Spallettin, gjithmone nese ajo ndeshje do te jete vendimtare per fatet e skaudrave.

Per momentin, Vecino shikohet si zevendesuesi natyral i Gagliardinit dhe pak me pas tij Borja Valero.

Gjithesesi Vecino do te mungoje ndaj Udineses per shkak te kartonit te kuq te marre nga Juventusi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.