Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,868 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gagliardini tek Interi tashme e bere: zhbllokohet cdo gje nga Suning. Ja shifrat dhe detajet…

Gagliardini tek Interi tashme e bere: zhbllokohet cdo gje nga Suning. Ja shifrat dhe detajet…
Inter Club Staff

Nuk ka asnje rrezik per Gagliardini, perkundrazi, ai do te jete lojtari me i ri zikalter.

Mesfushori i Atalantes do te jete i Interit qe nga fillimi i javes tjeter. Gazzetta dello Sport shpjegon evolucionin e marreveshjes: “Ata qe do te zhbllokojne cdo gje do te jene administratori delegat Liu Jun dhe keshilltari Steven Zhang, qe do te rikthehen shume shpejt ne Milano. Firma e numrit dy te klubit do te vendose keshtu mbylljen pozitive te marreveshjes. Tek Atalanta do te shkojne 2 milione euro per huazimin, 23 per blerjen dhe disa bonuse deri ne 3 milione euro gjate viteve ne vazhdim. Lojtari nderkohe do i ofrohet nje kontrate pesevjecare me 1,5 milione euro ne sezon. Sapo te behet ky nenshkrim, ai do te zhvilloje edhe vizitat mjekesore tek zikalterit. Ne kete pike, ai do te jete lojtari me i ri i Interit. Nje nga gjerat qe ka vonuar marreveshjen ka qene perkthimi i kontrates ne gjuhen kineze si dhe dokumentat e pergatitura per UEFA-n qe te ky transferim te certifikohej nga ata si ne te njejten linje me Fair Play Financiar.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.