Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Trofeu Gamper, Interi refuzon ftesen e Barcelones per te luajtur miqesore: ja arsyeja pse!

Trofeu Gamper, Interi refuzon ftesen e Barcelones per te luajtur miqesore: ja arsyeja pse!
Inter Club Staff

Ashtu si ka treguar sot Mundo Deportivo, Barcelona kishte zgjedhur Interin si kundershtar per Trofeun Gamper.

Ky eshte nje trofe tradicional ne Barcelone dhe shenon keshtu nisjen e sezonit blaugrana prej shume vitesh.

Klubi zikalter nderkohe, e ka refuzuar menjehere kete ftese te Barcelones dhe arsyet kane qene mjaft te qarta.

“Gjithcka ka te beje me rrezikun e pandemise. Interi deshiron qe te mos ndermarre asnje rrezik infektimi per lojtaret.”

“Dhe keshtu, Barcelona ka vendosur qe te ftoje skuadren e Elche qe do te sfidoje katalanasit te shtunen ne darke ne oren 19:00.”

“Opsioni i Interit ka qene ne tavoline per shume dite, por Interi e ka refuzuar per nje arsye te kuptueshme.”

“Ne fillim u menduar qe te ftohej Atletico Madrid, por kjo piste ra kur keta te fundit paten disa raste me virus ne skuader.”

“Interi nderkohe do te luaje tre miqesore dhe te gjitha do i luaje ne Itali: dy ne Appiano Gentile dhe nje ne San Siro pak dite perpara rifillimit te Serie A.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.