Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gary Medel pritet ne Milano deri te merkuren. Menyra e pageses dhe kontrata: eshte zgjidhja perfundimtare

Gary Medel pritet ne Milano deri te merkuren. Menyra e pageses dhe kontrata: eshte zgjidhja perfundimtare
Bujar Berishaj

Deri te merkuren, Gary Medel do te jete ne Milano dhe te behet zyrtarisht nje lojtar i Inter.

Eshte konfirmuar nga Gazzetta dello sport dhe nga Corriere dello Sport. Tani cdo gje eshte e kryer, edhe pse me parametra ekonomike te ndryshme nga ato qe jane diskutuar ne fillim te tratatives per kilienin.

MENYRA E PAGESES – Sipas rezultateve te gazetarve, ne fund Inter do t’i kushtoj Interit nje shume afer 9 milione. Ndarja e parave dhe menyra e pagases jane ende duke u diskutuar nga presidentet e dy klubeve, me Thohir dhe Tan – miq te mire – ne menyre qe te gjindet nje zgjidhje me e shpejte dhe qe t’ia dorezon medianon Mazzarrit sa me shpejt. Bonusi i vleresuar eshte 1 milione perfshin te dhenat ne Champions League ne 4 vitet e ardhshme. Per pjesen tjeter, duhet te jene 3 keste (rata): e para rreth 3 milione e ndjekur nga te tjerat.

KONTRATA DHE DRITA E GJELBER – Medel, mbi te gjitha, ka zvogeluar pagen e tij per te lehtesuar transferimin. Rreth 1.6 milione dhe bonus per vitin e pare (nga 1.9 ne propozimin e pare) dhe pastaj te rritet deri ne 1.9 ne vitet e ardhshme. Tani Pitbulli pret driten e gjelber perfundimtare per te nisur fluturimin per ne Milano, te kryej vizitat mjeksore dhe te firmos per Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.