Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

583 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gasperini i dergon nje mesazh Contes dhe nuk ndalet: “Une shpresoj vetem dicka: qe Conte…”

Gasperini i dergon nje mesazh Contes dhe nuk ndalet: “Une shpresoj vetem dicka: qe Conte…”
Inter Club Staff

Gian Piero Gasperini eshte shprehur teper i prekur per fjalet e Contes pas ndeshjes ne Bergamo, ku ai nuk i kurseu edhe komplimentat per Interin, dicka qe kishte kohe qe nuk ndodhte.

Por ai diten e sotme ka folur perseri per Antonio Conten dhe zikalterit, dhe ka vazhduar me te njejten linje, edhe pse me fitoren e Interit, Atalanta perfundoi ne vendin e trete.

“Nuk e di, e kam ndjekur edhe une ate qe ka ndodhur me Conten pas ndeshjes ndaj Atalantes time.”

“Eshte e veshtire te japesh nje gjykim nga jashte. Takimi me Antonion ka qene teper i ngrohte para dhe pas ndeshjes.”

“Komplimentet qe kam marre nga ai, rralle i kam marre nga nje koleg ne Serie A. Shpresoj shume qe te mund te qendroje tek Interi.”

“Pse? Per nje arsye te thjeshte: Interi eshte e vetmja skuader ne Itali qe eshte ne gjendje ti heqe fronin Juventusit. Binomi Inter-Conte eshte ai me i sakti per ta arritur kete.

Keto kane qene fjalet e teknikut te Atalantes, Gian Piero Gasperini per mikrofonat e ‘Radio Anch’Io Sport’, ne Radio 1 ku eshte ndalur me se shumti te fjalet e Antonio Contes kunder klubit.

“Une mendoj se ka bere nje pune te mrekullueshme me Interin, por duke qene se ky kampionat ka qene super i gjate, ndodh qe te arrish pa energji dhe te shfrysh pak”, ka shtuar ai.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.