Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gasperini kthehet perseri ne kohe tek Interi: “Nuk e prisja, por Interi tregoi se eshte nje skuader qe…”

Gasperini kthehet perseri ne kohe tek Interi: “Nuk e prisja, por Interi tregoi se eshte nje skuader qe…”
Inter Club Staff

Te dielen ne darke do te mbyllet nje faze shume e rendesishme per Gasperinin dhe Atalanten qe kane pasur nje kalendar te frikshem.

Ata kane luajtur fillimisht me Interin, duke marre nje barazim te cmuar e me pas direkt ne Champions League me Young Boys.

Por te dielen perballe do te kene Milanin, nje skuader qe deri me tani ka bere shume mire ne Serie A duke marre shume pike.

Keshtu, Gian Piero Gasperini ka folur per Serie A por e ka bere kete gje duke u kthyer pas ne kohe tek Interi.

“Atalanta duket se ka nje stature te re ne Serie A, ka nje nivel me te larte dhe nje status te ri per tu respektuar.”

“Kjo vihet re se vlera jone matet edhe ne takimet me skuadra te forta apo me kampionet e Italise qe i patem perballe pak dite me pare.”

“Nuk e prisja, por Interi tregoi se eshte nje skuader qe pak a shume eshte ne vleren e skuadres sone dhe ata jane kampionet.”

“Ne luajtem me vlera te larta, duke bere shume mire. Keshtu ndodhi edhe ne Champions”, shpjegoi tekniku i bergamaskeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.