Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gati ndryshimi historik ne merkato: shkrirja e bashke-pronesive

Gati ndryshimi historik ne merkato: shkrirja e bashke-pronesive
Redi Asabella

Lajmi eshte nga ata te fortet, shume te fortet, qe mund te shqyejne merkaton italiane. Lega Calcio do te beje ndryshimin historik: shkrirjen e bashke-pronesive, nje lloj mareveshje qe ekziston vetem ne Itali. Kete sjell Gazzetta dello Sport, e cila flet per nje moratorium per dy vjet per ato qe jane aktive dhe nga vera stop te rejave. Ka pasur mbledhje midis klubeve, shume kane thene po, por vendos asambleja e Serise A dhe duhet dhe ok i federates. Nje ndryshim, thote gazeta, por duhet te vendoset me ngulm borxhi me detyrim blerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.