Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gati nje sponsor i ri per Icardin. Inter…

Gati nje sponsor i ri per Icardin. Inter…
Bujar Berishaj

Mauro IcardiInter dhe nje rinovim akoma per tu diskutuar.

Situata e lidhur me kontraten e argjentinasi mbetet ne tavoline, me nyjen e te drejtave te imazhit per te komplikuar diskursin. Ne kete front ka te reja: agjentet e marketingut te Icardit ne krye me Abian Morano do t’i sjellin shpejt Muaritos nje sponsor te ri, shume te rendesishem, qe vjen nga Kina.

Vend shume i rendesishem edhe per Interin, qe ka si qellim te zgjeroj marken ne zonat aziatike dhe dihet vlera e Icardit si brenda ashtu edhe jashte fushe.

Per kete, shpejt mund te kete nje oferte te re per rinovimin, jane parapare kontakte me agjentin ne ditet e ardhshme per te prezentuar nje rritje te pages, mbi 2 milione euro. Rinovim qe megjithate do te perjashtonte nje shitje ne qeshor ne rast te nje oferte nga ndonje ekip i madh, ne Premier jane te interesuar. Syte tek Maurito, mes Interit, rinovimit dhe te ardhmes…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.