Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

804 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gati oferta e Interit per Morata. Reali i gatshem per te hyre ne bisedime?

Gati oferta e Interit per Morata. Reali i gatshem per te hyre ne bisedime?
Ardi Deda
Jo vetem futboll i luajtur ne shtepine Inter por edhe shume merkato. Te rejat me te fundit vijne nga Spanja ku jane te bindur qe se shpejti Interi do te prezantoje nje oferte zyrtare per Alvaro Morata. Talenti i Real Madrid ka nje vlere rreth 12-13 milion euro dhe me kontraten ne mbarim eshte nje tratative terheqese. Madje, sipas sitit “fichajes.net”, Real Madrid do te ishte i gatshem ta shiste lojtarin por i vetedijshem per cilesite e tij ka avancuar hipotezen per nje shitje me nje klauzole qe i jep perparesi klubit per riblerjen e lojtarit ne rast te shitjes se tij ne te ardhmen.

Mund te jete keshtu Morata kandidati numer nje i Interit per vitin e ardhshem, pa harruar megjithate kandidaturat e tjera si Torres dhe Dzeko.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags