Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

293 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Parma-Inter, Gazzetta dello Sport surprizon me noten per Lautaro Martinez: “E meriton sepse arriti qe te ndihmonte De Vrij tek goli.”

Parma-Inter, Gazzetta dello Sport surprizon me noten per Lautaro Martinez: “E meriton sepse arriti qe te ndihmonte De Vrij tek goli.”
Inter Club Staff

Si ka luajtur Lautaro Martinez ne ndeshjen ndaj Parmes diten e djeshme ne Tardini ne ate fitore 1-2?

Per shume, prezantimi i El Toro Martinez ka qene shume i keq dhe aspak ne nivelin qe jemi mesuar ta shohim.

Por me sa duket, La Gazzetta dello Sport e mendon komplet ndryshe dhe i ka dhene nje vleresim me te larte se cdo gazete tjeter.

Sipas tyre, ai ka qene thelbesor ne permbysjen qe Interi i beri skuadres se Parmes diten e djeshme.

“Ai kishte menjehere ne fillim te lojes nje rast te mire, por perballe gjigandit Dermaku dhe t vogli Laurini vuajti jo pak.”

“Gjithesesi u tregua shume i zoti ne dhenien e nje assisti per koken e De Vrij nga ku erdhi edhe barazimi i ndeshjes.”

“Ai e meriton noten 6, sepse ishte thelbesor ne rikthimin e Interit ne gare dhe kishte deshire per te ndihmuar skuadren.”

Por nese nota e Lautaros nuk ka surprizuar ndonjerin, ajo qe surprizon me shume eshte se Martinez ka marre nje note me te larte se Lukaku i cili eshte vleresuar me noten 5,5.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.