Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian Biasin i ashper pas ndeshjes: “Interi eshte anti-Inter. Nje pjese e dyte komplet…”

Gazetari i njohur italian Biasin i ashper pas ndeshjes: “Interi eshte anti-Inter. Nje pjese e dyte komplet…”
Inter Club Staff

Le te ngre doren dikush qe imagjinoi nje rezultat te tille pas pjeses se pare te Inter-Torino.

Nje skuader me top ne kembe, dominuese, ajo zikalter natyrisht, komplet ne kontroll te lojes qe prej minutes se pare e deri tek e 45.

Golin e gjeti ne minuten e 7 dhe te 32, dhe kishte arritur te krijonte nje superioritet shume te forte ne loje pa i lene asnje centimeter hapsire. Interi praktikisht kishte zbritur ne fushe me karakter dhe me mentalitet komplet te ndryshem.

Por ne pjesen e dyte kemi pare nje Inter komplet tjeter dhe gabimi i Handanovic ndikoi shume ne lojen e zikalterve sepse goli i pare ndryshoi gjithcka.

Me pas edhe demtimi i Asamoah solli ne fushe Dalbert qe me shume nuk beri se sa beri.

Por ne fund perfundoi 2-2, me Interin qe provoi pa sukses. Sirigu u tregua i mrekullueshem ne fundin e lojes ndaj Perisic.

Gjithesesi nuk ka munguar as komenti i Fabrizio Biasin pas ndeshjes si gjithmone qe thote nje te vertete te dhimbshme:

“Ky Inter per momentin eshte anti-interi i vetem. Nje pjese e dyte pa kuptim”

ka qene komenti i tij ne Twitter dhe kjo eshte e vertata. Askush nuk e kupton se si mund te shnderrohet nje skuader nga pjesa ne pjese.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.