Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

772 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian, Condo: “Ne bote, vetem nje lojtar me i forte se Hakimi: ja per ke behet fjale.”

Gazetari i njohur italian, Condo: “Ne bote, vetem nje lojtar me i forte se Hakimi: ja per ke behet fjale.”
Inter Club Staff

Me sa duket ne Itali jane shume te emocionuar per ardhjen e Achraf Hakimi tek Interi.

E nuk po flasim per tifozet e Interit, por edhe per ekspertet e futbollit te Serie A qe po flasin me fjale te rendesishme per blerjen me te fundit te Interit.

Prezent ne studiot e Sky Sport, Paolo Condo, gazetar shume i njohur italian ka folur per ardhjen e marokenit ne Milano.

Ky ka qene gjykimi i gazetarit te njohur: “Ai eshte nje lojtar qe ne ate pozicion mund te spostoje ekuilibrat i vetem.”

“Eshte shume i forte. Te gjithe ne qe e kemi ndjekur, e dime shume mire se cfare lojtari ka siguruar Interi.”

“Kush eshte me i forte se sa ai ne kete moment ne krahun e djathte te mbrojtjes? Mund te them se vetem nje lojtar.”

“Trent Alexander-Arnold, lojtari i Liverrpool mendoj se eshte vetem me i forte se ai sot per sot ne bote. Askush tjeter.”

“Por me sa duket, vleresimi i tij eshte nje problem i Real Madrid qe i duhet te fitoje para sa me shpejt dhe kane zgjedhur te mbaje Carvajal.”

“Ndermjet dy lojtareve, te isha une ne vendin e Real, do te kisha shitur Carvajal e do te mbaja dite e nate Hakimin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.