Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

748 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian: “Messi-Inter, cdo gje e vertete: po punon avokati i Kaka-Milan. Ma ka thene…”

Gazetari i njohur italian: “Messi-Inter, cdo gje e vertete: po punon avokati i Kaka-Milan. Ma ka thene…”
Inter Club Staff

Ishte 27 qershori i kaluar kur Paolo Bargiggia foli i pari per nje tratative te Interit me Messin.

Ai ne ate kohe mbeshteste teorine se Interi, nepermjet nje agjenti me fame nderkombetare, po afrohej me Messin.

Por tashme, qe kjo ceshtje eshte bere kryesore ne media, Bargiggia ka nxjere te reja per sa i perket kesaj ceshtje duke i terhequr edhe veshin te gjitheve atyre qe nuk e kane besuar ne fillim.

“Tratativa eshte shume e komplikuar me Messin dhe e gjitha ka te beje edhe me ceshtjen e sponsorave.”

“Per shembull, disa sponsora qe ai ka, jane ne kundershtim me ato qe ka Interi. Por ka edhe nga ato sponsora si Coca Cola apo Pepsi, qe vlejne vetem ne USA dhe Ameriken Latine.”

“Por Leo eshte shume i terhequr nga Interi edhe per motive fiskale. Messi mendon dhe beson se do te transferohet ne Milano.”

“Babai i tij po shtyn shume ne kete drejtim. Nese do te ishte per te, kjo marreveshje do te ishte mbyllur me kohe.”

Ai me pas shton: “Prej me shume se nje muaji po punon nje avokat i njohur milanez qe me pare ka mbyllur marreveshjen me Kaka per Milanin. Kete ma ka thene dikush shume i afert.”

“Kur une e thashe Messi-Inter, te gjithe u tallet me mua. Po tani, cfare po beni duke postuar cdo lajm te mundshem per kete ceshtje”, e mbyll ai ne menyre polemizuese shkrimin e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.