Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian sulmon Interin: “Nuk jane treguar aspak te ndershem: eshte dicka shume e ulet qe Marotta…”

Gazetari i njohur italian sulmon Interin: “Nuk jane treguar aspak te ndershem: eshte dicka shume e ulet qe Marotta…”
Inter Club Staff

Paolo Ziliani i ka dedikuar disa rreshta edhe merkatos se Interit ne shkrimin e tij te perhershem ne Il Fatto Quotidiano.

Ai eshte ndalur shume tek operacionet ku tentohet te behet plusvalenca dhe eshte shprehur shume i ashper duke sulmuar drejtuesit zikalter per ceshtjen Pinamonti-Genoa-Inter.

“Ne kete moment, flitet shume per mardhenien e Preziosit me skuadren e Milanit dhe te Juventusit, por duhet te mos harrojme Interin.”

“Ai i ka blere Interit lojtarin Pinamonti per 18,5 milione euro perpara nje sezoni me premtimin nga ana e Interit se zikalterit do ta blinin prape.”

“Per sa? Per 20 milione euro. Por nga Interi nuk jane treguar aspak te ndershem me fjalen e dhene dhe nuk po e blejne.”

“Preziosi keto 20 milione euro i donte me patjeter dhe tani Interi i thote jo. Atyre u vjen keq, por Pinamonti nuk i intereson me.”

“Presidenti i Genoas duhet te nxjere mesim nga kjo gje por te mos harrojme se Interi i shiti Genoas Radu per 8 milione dhe e bleu mbrapsht per 12 milione euro duke e lene edhe nje sezon ne huazim te Genoa.”

“Me pas Genoa e hoqi Radu per te marre Perin nga Juventusi duke ndihmuar keta te fundit. A mos eshte kjo nje hakmarrje e Interit ndaj Genoas?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.