Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian sulmon Marotten dhe Ausilion: “Keni bere nje gabim qe ju kushtoi 40 milione euro.”

Gazetari i njohur italian sulmon Marotten dhe Ausilion: “Keni bere nje gabim qe ju kushtoi 40 milione euro.”
Inter Club Staff

Interi eshte gjithmone e me afer shitjes se Mauro Icardit tek Paris Saint Germain (tani pritet vetem zyrtarizimi). 

Keshtu, me ne fund eshte mbyllur nje kalvar i gjate thashethemesh dhe shume zerash qe nuk i kane bere asnjehere mire ambjentit zikalter.

Kjo ka qene nje tratative qe ka bere shume te lumtur bilancin e Interit, sepse ka qene nje plusvalence totale (pothuajse).

Por ka edhe nga ata qe jane kunder kesaj historie dhe kane sulmuar Interin ne menyre direkte duke thumbuar edhe Marotten dhe Auslion.

Nje prej tyre eshte edhe gazetari i njohur, Sandro Picinini, i cili ka thene se Interi ka bere nje gabim qe i ka kushtuar shtrenjte ne te gjithe kete histori.”

“Teknikisht nese flasim, eshte nje plusvalence. Do te ishte e tille edhe po te shitej 30 milione euro, sepse ai 1.8 milione peshonte ne bilanc.”

“Ketu kemi dakort te gjithe. Nuk ka kundershtime. Por pa ate historine e shirtit te kapitenit, Icardi do te vazhdonte te luante dhe shenonte pa frike.”

“Nese do te ishte vazhduar ashtu ne ate moment. Interi sot do kishte marre 80-90 milione euro apo edhe 100 milione.”

“Prandaj per mua ai gabim i atehershem eshte nje gabim shume i rende. Nje gabim qe i ka kushtuar Interit 40 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.