Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian: “Beppe Marotta duhet ti beje nje pyetje Contes: si ka mundesi qe tranjeri me i paguar ne Itali…”

Gazetari i njohur italian: “Beppe Marotta duhet ti beje nje pyetje Contes: si ka mundesi qe tranjeri me i paguar ne Itali…”
Inter Club Staff

Luca Calamai, gazetar shume i njohur i La Gazzetta dello Sport, ka vene gishtin mbi Antonio Conten.

Pas humbjes se skuadres zikalter ne shtepi ndaj Bolognes se drejtuar nga Sinisa Mihajlovic, kane qene te shumta kritikat per tranjerin zikalter.

Ai shihet nga shume gazetare dhe eksperte te futbollit italian si nje nga fajtoret kryesore per kete ndeshje.

Zevendesimet e vonuara, mungesa e shpirtit luftarak te skuadres pas pjeses se pare, levizje jo te mira ne fushe e shume probleme te tjera jane vene re ne ate ndeshje.

Nderkohe, gazetari i njohur i te perditshmes italiane shkruan keshtu per Conten, duke bere nje sulm jo te vogel ndaj tij.

“Une mendoj se ne kete moment Marotta duhet ti kerkoje Contes nese tranjeri me i paguar ne Itali mendon se ka gabuar dicka kete sezion tek Interi?”

“A ka ai ndonje ide se si duhet te nderhyje te kjo skuader per te bere me mire nga sa ka bere deri me tani, por jo ti kerkoje klubit para te tjera per tu shpenzuar ne merkato.”

“Jane shpenzuar nje mal me para ne veren e shkuar e merkato nuk mund te jete nje alibi per Antonio Conten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.