Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

615 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian zbulon: “Conte eshte shume i zhgenjyer me Interin dhe drejtuesit: ja pse.”

Gazetari i njohur italian zbulon: “Conte eshte shume i zhgenjyer me Interin dhe drejtuesit: ja pse.”
Inter Club Staff

Riccardo Cuchi, zeri historik i Radrio Rai dhe nje gazetar shume i njohur dhe i dashur per italianet, ka folur per TMW Radio per Interin dhe gjysme-hapin fals ndaj Sassuolos.

“I pari qe ka menduar qe Interi nuk ka nje organik ne lartesine e Contes, jam une dhe kete gje e kam thene me kohe.”

“Ai ka dashur lojtare te tjere, e ka thene kete gje. Ai eshte i zhgenjyer per kete me Interin dhe drejtuesit. Por ka bere nje hap prapa me Interin ndaj Sassuolos ne krahasim me Interin e Kupes se Italise.”

“Eriksen? Duhet te besoje shume tek ai Conte. Duhet te themi gjithashtu se ka luajtur tre ndeshje ne nje jave pas nje mungese prej tre muajsh.”

L'ex radiocronista Riccardo Cucchi: «Massacrato di insulti sui ...

“Por do te kete shume ndeshje te tjera perpara. Interi nuk eshte jashte lojrave, por eshte e veshtire tani. Me e veshtire.”

“Gjithesesi duhet ta pranojme se ne nivel lojtaresh, asnje klub nuk i afrohet Juventusit ne kete moment.”

“Nese Juventusi nuk fiton Serie A nuk do te ishte per merite te te tjereve por per fajin e saj duke pare se cfare skuadre ka.”

“Kur flasim per Interin, flasim per pazza Inter. Ka qene gjithmone keshtu. Tifozet e saj e duan edhe per kete. Por nuk i prisja keto veshtiresi. Ishte skuadra qe me kishte bindur me shume pas rifillimit.”

“Eshte nje klub i madh me plane ambicioze. Normal qe pretendojme te jete sa me lart. Eshte marre tekniku me i mire ne qarkullim, por eshte shume e rende nese i hidhemi ne fyt.”

“Ka pergjegjesi edhe ai, por ne skuader ka nje grup me lojtare qe mbase se kane mendjen ne vend. Shikoni Lautaron per shembull dhe zerat e merkatos. Duhet te punoje edhe per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.