Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari italian ben qe te shperthejne rrjetet sociale: “Inter-Juve, kjo eshte nje stervitje per Juventusin sepse…”

Gazetari italian ben qe te shperthejne rrjetet sociale: “Inter-Juve, kjo eshte nje stervitje per Juventusin sepse…”
Inter Club Staff

Sa vlen nje gjysmefinale e Kupes se Italise? Per kete eshte folur ne studion e Tiki Taka dje ne darke.

Por kane qene me te vertete skandaloze frazat e perdorura nga gazetari i njohur, Massimo Mauro, sipas te cilit, Juventusi ndaj Interi do te zhvilloje nje stervitje.

Keto deklarata kane bere qe rrjetet sociale te shperthejne, edhe per faktin se Juventusi vetem pak dite me pare festoi si Champion League nje Superkupe Italiane qe nga vlera, vlen me pak se Kupa e Italise.

Gjithesesi, le te rikthehemi te diskutimi qe ka ndodhur ne studiot e Tiki Taka, edhe pse ka qene nje diskutim teper i shemtuar.

“Per Juventusin, gjysmefinalja ndak Interit eshte nje stervitje shume e rendesishme. Une e mendoj keshtu”, ka thene Mauro.

“Ja dhe mendimi i nje juventini”, ka thene menjehere Ciccio Graziani.

“Por pse duhet te mbroj Mauron? Por ka te drejte, Juventusi ka Champions League si objektiv, pastaj kampionatin.”

“Nuk eshte ndonje stervitje mbase, por eshte objektivi i trete per nga radha”, ka thene me pas Zazzaroni, i cili eshte sulmuar nga Giuseppe Cruciani.

“E ka gabim Mauro, per Juventusin te perballet me Interin dhe te kaloje kete gjysmefinale eshte thelbesore.”

“Pikerisht per akuzat qe jane ngritur ndaj Pirlos se ska eksperience. Kemi gjithe diten qe degjojme tranjerin e Juves qe flet per rendesine e Kupes dhe ju thoni keto gjera tani…”, ka komentuar gazetari.

Zazzaroni me pas ka shtuar: “Nuk eshte keshtu, do te shohesh me ke do te luaje Juventusi sot: me rezervat…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.