Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

343 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari italian i habit te gjithe: “Inter nuk duhet te falenderoje as Conten e as Lukaku, por Juventusin sepse…”

Gazetari italian i habit te gjithe: “Inter nuk duhet te falenderoje as Conten e as Lukaku, por Juventusin sepse…”
Inter Club Staff

I pyetur per Sky Sport, gazetari shume i njohur italian, Matteo Marani, ka komentuar rrugetimin e Interit ne Serie A ne kete sezon.

“Conte nuk eshte marre tek Interi per te fituar e Europe, por per te derguar te fitorja Interi ne kampionat pas 10 vitesh.”

“Ishte nje mision qe te gjithe ja kerkonin Interit dhe Marotta zgjodhi pikerisht Antonio Conten per te arritur kete.”

“Sapo te fitohet Skudeto, Interi do duhet te beje nje pune te rendesishme edhe ne merkato sepse ne Europe do te kerkohet te shkohet me larg.”

“Ne Champions League nuk i ka ecur shume mire. Por te mos harrojme, pas 1/8 te gjitha skuadrat ne Champions kane nje buxhet prej 500 milione eurosh.”

“Interi eshte shume larg nga keto nivele. Edhe pse eshte nej privilegj te kesh dike si Lukaku, duhet te jemi realist te kjo pike.”

“Vetem Juventusi mund te haet me keto skuadra ne Europe. Interi ka ende kohe dhe rruge per te bere ne kete kendveshtrim.”

“Pastaj, per Serie A, une nuk do te falenderoja as Conten dhe as Lukaku, por do te falenderoja Juventusin. Jane ata qe ja kane derguar Skudeton Interit me hapat fals ndaj skuadrave te vogla.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.