Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

616 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO – Gazetat kur Juve fitonte Viareggion ne 2016 dhe sot pasi e fitoi Interi. Prostitucioni vazhdon!

FOTO – Gazetat kur Juve fitonte Viareggion ne 2016 dhe sot pasi e fitoi Interi. Prostitucioni vazhdon!
Inter Club Staff

Kush tha qe Prostitucioni Intelektual aq shume i vene ne dukje nga Mourinho nuk ekziston me? Ekziston dhe eshte me i forte se kurre madje.

Interi me djemte e saj U19 (10 lojtare italiane, shume prej tyre U17: nuk ben lajm kjo?) fitoi Kupen Historike te Viareggios per te rinj, kompeticion i cili ka nxjere shume yje te futbollit italian nder vite.

Por ky triumf i djemve te vegjel zikalter nuk eshte konsideruar nje lajm i denje nga shume media dhe gazeta ne itali, ndryshe nga cfare kishte ndodhur me Juventusin qe e kishte fituar perpara dy vitesh.

Ne fakt, nuk ka kaluar pa u vene re menyra e ndryshme e trajtimit te fitimit te kesaj kupe nga ana e Corriere dello Sport per dy triumfet e Interit dhe Juventusit ne harkun kohor te dy viteve.

Zikalterit e fituan dje Kupen e Viareggios 2-1 ndaj Fiorentines, ndersa Juventusi e fitoi kete kompeticion ne 2016.

Ne ate kohe, Corriere dello Sport i dedikoi nje titull pompoz Juventusit, duke e hapur faqen e saj te pare me titullin “Juventusi i pafundem”, per fitoren e Juventus Primavera (U19) e drejtuar ne ate kohe nga Grosso.

Por nuk ka ndodhur e njejta gje me Interin, skuader e cila ka mare nje trajtim komplet tjeter. Djemte U19 zikalter kane mare nga Corriere vetem dy rreshta mikroskopik ne krahasim me titullin e Juventusit.

Kete gje e ka vene ne dukje edhe gazetari i njohur Maurizio Pistocchi, i cili ka krahasuar edhe dy faqet e para te gazetes Corriere dello Sport ne Mars 2016 dhe Corriere dello Sport sot.

Me te vertete dicka qe te vret syte. Kush mendon se Prostitucioni Intelektual nuk ekziston ne Itali, gabohet dhe rende madje.

Krahasimi i dy gazetave: 

Postimi ne Twitter i Maurizio Pistocchit: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.