Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

252 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…
Bujar Berishaj

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte kthyer te jete mungesa e golave. Pas 8 golave me Samp e Verona, zikalterit kane humbur ne nje det te rasteve te humbjra dhe per here te pare ne kampionat nuk kane shenuar ne tre ndeshje radhazi, qe nuk ndodhte nga shkurti 2012.

Dicka e tille kishte ndodhur edhe per Krishtlindje, por me derbyn e Kupes se Italise ne mes Sassuolos dhe 0-0 me Lazion.

“Ai i djeshit, pervec tjerash eshte barazimi i gjashte pa gola i zikalterve, i katerti ne transferte ku ne 9 ndeshjet e fundit zikalterit kane fituar vetem nje here, me 8 pike nga 27 te mundshme. Nje bilanc qe nuk eshte per Champions”.

Kjo eshte analiza e Gazetta dello Sport per numrat e ftohte te Interit duke u munduar te shpjegoj kete forme jo te mire te zikalterve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.