Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

704 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetta: “Inter, me Sanchez jashte, Conte ka nje alternative te re per sulmin ne Europa League.”

Gazetta: “Inter, me Sanchez jashte, Conte ka nje alternative te re per sulmin ne Europa League.”
Inter Club Staff

Interi ka humbur nje copez te rendesishme per gjysmefinalen e Europa League e mbase edhe per finalen.

Alexis Sanchez ka pesuar nje demtim muskular ne ndeshjen ndaj Bayer Leverkusen ku eshte demtuar ne kofshen e djathte.

Ai me siguri e ka humbur ndeshjen e te henes ndaj Shakhtar, por me shume mundesi, edhe finalen sepse ka pak shanse qe ta kape ate.

Por tani Conte ka shume pak alternativa ne sulm, dhe eshte rikthyer ne fillimin e sezonit pak as shume, ku mbeti vetem me dy titullare.

“Interi do te luaje te henen ne gjysmefinale kunder ukrahinasve te Shakhtar Donetsk te cilet kane mundur bindshem Basel.”

“Mungesa e Sanchez, njerit nga me te fortet pas lockdown, promovon ne kete menyre Eriksen si alternative te pare ne sulm.”

“Po, sepse eshte e veshtire qe Conte te luaje me karten Esposito ne rast se do i duhet te nderroje njerin nga sulmuesat e tij dhe do te jete pikerisht danezi ai qe do te futet per te luajtur si sulmues i dyte.”

“Finalja e mundshme me pas do te luhet ne 21 gusht ne Koln, dhe nga ana tjeter e tabeles jane ose Sevilla, ose Manchester. Nuk do te jete ne nje sfide banale as kjo per Interin ne rast se kalon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.