Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzeta – Alvarez ka firmosur nje kontrate tre vjecare. Interi perfiton…

Gazzeta – Alvarez ka firmosur nje kontrate tre vjecare. Interi perfiton…
Inter Club Staff

Edhe Gazzetta dello Sport flet per ate qe ndodhi ne Angli: Ricky Alvarez ka firmosur dje kontraten e tij te re me Sunderland!

Argjentinasi largohet nga Interi keshtu pas tre vitesh: “Erdhi edhe dita e largimit te Alvarez. Ricky Maravilla pershendet Interin. Ne kete moment ne huazim – i cili do i kushtoje Sunderland 1 milione euro – dhe me detyrim blerje 11 milione euro ne rast se Sunderland mbijeton ne Premier League.

Vizitat mjekesore jane bere tashme ne Angli dhe firma eshte per tre vjet me Sunderland per mesfushorin sulmues te Interit i cili kthehet nga deshperimi ne kupen e botes ku humbi ne Finale 1-0 ndaj Gjermanise. Ai ka luajtur per tre sezone ne San Siro duke shenuar 11 gola ne 70 prezenca me Interin. Nderkohe per Sunderland eshte nje riforcim i domosdoshem per qendrimin e tyre ne Premier League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.