Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 27, 2020

Scroll to top

Top

875 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzeta – Ja formacioni i Interit ne derbi: do te kemi nje surprize?

Gazzeta – Ja formacioni i Interit ne derbi: do te kemi nje surprize?
Inter Club Staff

Trishtimi europian pas eleminimit ne Europa League eshte arkivuar tashme dhe Interi eshte totalisht ne klimen derbi. 

Spalletti nderkohe ka lajme te mira per sa i perket skuadres sepse pothuajse i jane rikthyer shumica e skuadres qe i mungoi ndaj Eintracht te enjten.

Per kete gje ka shkruar sot Gazzetta dello Sport e cila ka dhene lajmet e fundit rreth derbit por edhe nje parashikim per formacionin ku mund te kete edhe nje surprize.

Ja cfare ka shkruar ne faqet e saj e perditshmja italiane: 

“Kunder Milanit do te shihen ne formacion si Lautaro por edhe Asamoah te cilet ishin te dy te skualifikuar kunder Eintracht ne Europa League.”

“Gati per tu rikthyer ne skuader edhe Gagliardini me Dalbert ndersa Joao Mario eshte ne dyshim. Ai kishte udhetuar ne Angola sepse i kishte vdekur babai dhe nuk eshte stervitur gjate javes ne Milano por sot pritet te jete ne Appiano Gentile.”

“Nje tjeter lajm i mire per Spallettin eshte rikthimi i Marcelo Broozvic: kroati ka dale ndaj Spal per shkak te nje demtimi muskular dhe shkoi ne pankine ndaj Eintracht. Kunder ferrarezeve nderkohe kishte pesuar nje frakture ne hunde Joao Miranda: mbrojtesi braizlian eshte operuar te marten dhe do te shkoje ne pankine. Nese luan do te kete nje maske mbrojtese ne fytyre.”

“Nderkohe surpriza e vertete mund te vije nga Radja Nianggolan: belgu eshte vrare ne pulpe pak perpara transfertes se Frankfurtit dhe nuk stervitet me grupin prej 10 ditesh. Diten e djeshme ai eshte rikthyer te vrapoje. Interi do te provoje qe ta kete ne pankine te pakten per ta futur gjate lojes: ka nje shans te vogel qe t’ja arrije.”

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sipas Gazetta dello Sport:

INTER (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Vecino; Politano, Martinez, Perisic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.