Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

256 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzeta – Te gjithe pikat e forta te Mazzarrinter: soliditet, ndergjegjesim, mospjesemarrje ne kupat europiane dhe… Diego Milito!

Gazzeta – Te gjithe pikat e forta te Mazzarrinter: soliditet, ndergjegjesim, mospjesemarrje ne kupat europiane dhe… Diego Milito!
Ardis
  • On 24/09/2013, 14:22

Pikat e forta te Interit te ri te Walter Mazzarrit. Gazzetta dello Sport zbulon te gjitha kualitetet qe i kane lejuar nje nderrim «marshi» te pamenduar ne pak muaj me pare, per me shume me te njejtet lojtare te nje viti me pare. Mazzarri ka rikonstruar nje shtepi te shkaterruar, duke filluar me themele te fuqishme: mbrojtja qe ne kampionatin e kaluar pesoi me shume gola nga te gjithe (57), pervec Pescara-s, ka pesuar nje ne 4 ndeshje. Te armatosur me nje besim te ri dhe, mbi te gjitha, me nje organizim solid, lojtare te brengosur tashme jane bere protagoniste: Jonathan dhe Alvarez mbi te gjitha”. Dhe jo vetem: ne grupin zikalter tashme ekziston nje vetbesim dhe nje Milito me shume. Mazzarri ka nje avantazh ndaj kolegeve te tjere, pervec Garcia-s, qe e kane zili: te gjithe javen duke punuar pa pjesemarrjen ne kupat europiane. Nje garanci per rritje te metejshme, duke pare qe tekniku toskan ka arritur te transmetoje ne pak kohe idete e tij ne grup. Vetem me nje ndeshje ne jave, te vjetrit e reduktuar te Tripletes mund te rekuperohen dhe te kontribuojne eksperiencen e tyre”. shkruhet ne gazete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.