Inter Club Albania | October 4, 2022

2,131 views

Gazzetta – 4 motivet e humbjes te djeshme

Xhorxh Gellci

Sipas Gazzetta dello Sport, Interi nuk ka bere nje paraqitje te keqe ne aspektin e lojes kunder Napolit, por gabimet e zikalterve, ekzaktesisht 4, kane vendosur rezultatin.

I pari: Nagatomo hedh topin me koke ne qender te zones zikalter. Gabim shume i madh dhe ne aspekte te ndryshme i pafalshem ne keto nivele.

I dyti: goli i dyte i Napolit ka ardhur me nje inter te gjithen perpara, dhe me hapesira te dukshme ne mbrotje. E pashpjegueshme. Ka mjaftuar nje top i humbur ne mesfushe dhe Napoli ne kundersulm ka gjetur menyren per te shenuar: zakonisht skuadrat e Mazzarrit jane te ekuilibruara.

I treti: Ne pjesen e dyte, pritje e shkelqyer e Rafael mbi Guarin: por nga kolumbiani ne ate pozicion pritet nje prekje e topit poshte qe kalon portierin. Duhet te shenonte dhe do ishte 3-3.

I katerti: kartoni i kuq i Alvarez ka mbyllur ndeshjen. Me 10 lojtare, Interi nuk ka patur me forcen per te ndertuar aksione te rrezikshme dhe Napoli ka goditur me kundersulmin e disate ne minuten 35′.