Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

788 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – A e dini qe Icardi ishte dy here shume afer rikthimit? Ja pse deshtoi. Kjo eshte tentativa e fundit!

Gazzetta – A e dini qe Icardi ishte dy here shume afer rikthimit? Ja pse deshtoi. Kjo eshte tentativa e fundit!
Inter Club Staff

Ne shtepine Inter vazhdon qe te beje te flitet ceshtja Icardi edhe pse ne oret e fundit eshte thene se palet jane shume afer dhe kapiteni mund te rikthehet diten e neserme ne stervitje. 

Keshtu, Gazzzetta dello Sport ka vazhduar edhe sot me teorine e saj:

“Marotta dhe Nicoletti (avokati i zgjedhur nga familja per ti perfaqesuar) jane afruar dhe jane larguar dy here ne menyre te ndjeshme ne keto 15 ditet e fundit.”

“Ne fillim kane hequr nga tavolina e diskutimit ceshtjen e rikthimit te shirtiti dhe me pas kane hequr nga tavolina “deklaratat negative”. Ne kete diskutim ka pasur shume largesi duke bere qe Icardi te afrohej e te largohej me rikthimin. Por pasi nuk eshte folur me per keto, duket se Icardi tani eshte me afer se kurre me skuadren.”

“Por te kujtojme se zgjidhja e rastit ne fakt ishte shume afer qe ne momentin kur skuadra u rikthyer nga Frankfurt, por Icardi degjoi disa deklarata te Spallettit dhe u ndje shume keq dhe ne ate moment u ndal gjithcka duke i thene Wandes dhe avokatit qe per momentin nuk kthehet.”

“Zhvillimi i vertete ka ardhur ne fillim te javes se derbit, por ideja e nje grumbullimi ne minutat e fundit deshtoi ne ate rast. Tani jemi tek tentativa e trete. Me siguri kjo do te jete tentativa e fundit.”

“E fundit sepse mbase palet kane rene dakort me faktin se kjo histori nuk mund te vazhdoje dot ne pafundesi. Per te miren e Icardit por edhe per te miren e Interit. Nese nuk kthehet me Lazion, kur mund te kthehet me tek Interi, Icardi?”

“Keshtu ne tavoline te gjithe kane rene dakort qe per te miren e te gjitheve gjeja me e sakte qe mund te behet eshte rikthimi ne skuader e Icardit, gje qe pritet te ndodhe qe neser.”

“Tani i takon Icardit qe te perballet me skuadren dhe pastaj me tranjerin. Do apo nuk do Maurito, keto jane dy perballje qe duhen bere per te sqaruar cdo gje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.