Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Alvarez cudit Mazzarrin dhe tani…

Gazzetta – Alvarez cudit Mazzarrin dhe tani…
Xhorxh Gellci

Walter Mazzarri ka ardhur tek Interi me nje qellim kryesor, te rivleresoje lojtaret qe kane dhene me pak se pritshmerite ose potenciali i tyre i vertete. Nje prej tyre eshte edhe Ricky Alvarez. Gjithsesi, ne keto dite te para te stervitjes, argjentinasi po e surprizon pozitivisht teknikun zikalter, i cili po e provon vazhdimisht ne mbeshtetje te sulmuesit kryesor.

Sipas Gazzetta dello Sport, Mazzarri do ta rivleresoje me kujdes Alvarez, dhe per kete motiv, eshte ftohur pista qe fliste per Antonio Nocerinon tek zikalterit dhe me Alvarez qe largohej nga Interi me destinacion Milanin. Sipas kesaj gazete, Milani kishte kerkuar ne shkembim pikerisht Alvarez per te lene te lire Nocerinon.

Gjithsesi, kjo nuk do te thote se Nocerino eshte jashte orbites te Interit, sepse kohet e fundit po flitet shume per te, ne nje shkembim me Kuzmanovic ose Silvestre. Ndersa agjenti i lojtarit ka konfirmuar se Interi eshte nje destinacion i pelqyeshem nga lojtari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.