Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,946 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Alvarez, ja njeriu qe do beje diferencen me Mazzarrin

Gazzetta – Alvarez, ja njeriu qe do beje diferencen me Mazzarrin
Xhorxh Gellci

Dukej i destinuar te largohej nga Interi. Ardhja e Mazzarrit, rendimenti i dobet, mos-sakrifikimi, Ricky Alvarez deri para disa javes ishte nje nga ata qe flitej se do te largoheshin me siguri. Dhe tani? Tani ndodh qe ne pregatitjen e Pinzolo, Alvarez eshte nje nga me te miret. Mazzarri e provon ne fillim si lojtar mbrapa sulmuesit kryesor ne 3-5-1-1 dhe pastaj si te brendshem ne mesfushe – ne rolin e Kovacic – ku nuk luan aspak keq, perkundrazi. Ricky duket se nuk eshte lodhur shume nga peshat e renda te punes, shpejton manovren, ka deshire, dhe talenti nuk i mungon. Gazzetta dello Sport rihedh pyetjen, “po  ne qofte se do te ishte Ricky njeriu me shume per Mazzarrin?”

Shpresojme“, themi ne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.