Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

1,747 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Alvarez me i miri. Mire Cambiasso dhe Juan. Por cuditerisht…

Gazzetta – Alvarez me i miri. Mire Cambiasso dhe Juan. Por cuditerisht…
Xhorxh Gellci

Inter i mjaftueshem ai qe del me nje barazim nga Bergamo. Vijne konfirmime te rendesishme nga Alvarez (6,5): argjentinasi ka meriten e shbllokimit te ndeshjes, eshte i vetmi qe provon te krijoje dicka te rendesishme. E mire edhe prova e Juan Jesus (6) dhe Cambiasso (6). Braziliani kete here eshte shume i kujdesshem, ndihmon ne dyfishimet e markimeve dhe ndryshe nga e shtuna, nuk ka momente shperqendrimi. Ndersa Cucchu-t i eshte dashur shume pune mbi Morales, por eshte gjithmone i kujdesshem edhe ne zonen e rreptesise.

Por surpriza e vertete e ndeshjes, sipas Gazzetta dello Sport, eshte Carrizo (6,5). Zevendesi i Handanovic eshte nga me te miret ne fushe, dhe ben te harrohet gabimi i Torinos me nje pritje te shkelqyer mbi Yepes. Me i keqi? Sipas Gazzettes eshte Guarin (5). Eshte e vertete qe ka meriten e shpetimit te nje goli pothuajse te shenuar, por pastaj ben shume gjuajtje te pasakta nga distanca dhe ben gabime qe nuk i takojne atij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.