Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Alvarez udheheqes. Dhe ne transferte Interi…

Gazzetta – Alvarez udheheqes. Dhe ne transferte Interi…
Ardis
  • On 11/11/2013, 13:09

Nje udheheqes i padiskutueshem, pervec Palacios, eshte Ricky Alvarez: per te 4 gola dhe te gjitha jashte shtepise, ose ndryshe ne Catania, Reggio Emilia, Bergamo dhe Udine. Eshte gjithashtu edhe mbreti i asist-eve, Ricky: per Icardin, Militon, Jonathan dhe Rolando. Tashme mungon vetem ndaj Palacios. Ah, nuk duhet harruar bukuria e dy golave te Cambiassos: ne Sassuolo (jashte zone) dhe me gjysemrovishate ne momentin kur rezultati ishte 1-1 kunder Fiorentines. Force, dhe bukuri. E nje skuadre qe di te shenoje dhe mbi te gjitha ne zonen e vogel: 13 gola jane realizuar prej aty, 2 nga jashte zone. Dhe goleshenuesit e ndryshem jane 11, udheheq Palacio me 7. Dhe 18 jane golat ne transferte: si asnje tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.