Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 16, 2019

Scroll to top

Top

840 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Arturo Vidal vetem nje hap larg! Ai do te kushtoje shume me pak: ja shifrat dhe detajet

Gazzetta – Arturo Vidal vetem nje hap larg! Ai do te kushtoje shume me pak: ja shifrat dhe detajet
Inter Club Staff

E hena e 30 korrikut 2018 nuk ka qene vetem dita kur Atletico Madrid ka thene po per Vrsaljko: ne fakt qe prej dites se djeshme edhe Arturo Vidal nuk ka qene kurre kaq afer Interit. 

Edhe Gazzetta dello Sport konfirmon gjithcka cfare eshte folur mbreme ne oret e vona: Bayern ka leshuar sinjale pozitive per Milanon zikalter duke hapur rrugen e formules se huazimit me te drejte blerje.

Kosto e operacionit vertitet diku tek 18-20 milione euro (jo 30 milione sa u perfol ne fillim), e ne to perfshihen edhe parate qe klubi do te ofroje per huazimin me pagese te lojtarit.

Kjo eshte nje shofer absolutisht shume me e ulet nga 30 milionet e kerkuara ne fillim nga klubi gjerman dhe eshte nje shifer qe Interi mund t’ja lejoje vetes.

Me pas e perditshmja italiane shton:

“Tani duhet kalimi teknik, pra gjerat burokratike si zjgatja e kontrates me Bayern deri ne 2020 qe ti lejoje Interit ta huazoje sepse ne kete moment ai ka edhe nje vit te mbetur kontrate e nuk mund te huazohet.”

“Vetem keshtu behet e mundur formula e huazimit me te drejte blerje, e vetmja formule e lejuar per Interin nga rregullat e Fair Play Financiar.”

Ky eshte nje kalim qe konsiderohet natyral, sepse Vidal i kishte thene po hipotezes Inter qe prej disa javesh ne nje takim te ndodhur ne Frankfurt ndermjet drejtorit sportiv Piero Ausilio dhe menaxherit te kilienit Fernando Felicevich.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.