Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

773 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Aspak turnover? Mazzarri beson tek djemte e Cesenes! Tre rikthehen me Parmen…

Gazzetta – Aspak turnover? Mazzarri beson tek djemte e Cesenes! Tre rikthehen me Parmen…
Inter Club Staff

Do te jete nje Inter jo pak i lodhur ai qe do te perballet sot me Sampdorian sepse Mazzarri do te jete i detyruar qe te luaje me te njejtet lojtare qe luajti ndaj Cesenas.

Ne pankine do te kete edhe kater elemente nga Primavera qe te mbushet pankina: Do te jete Bonazzoli, Camara dhe Puscas(te tre ishin ne pankine edhe ndaj Cesenas) plus grupit i eshte shtuar edhe Donkor.

Per sa i perket formacionit, zgjedhjet sic e tham edhe me larte do te jene pothuajse te detyruara. I vetmi ndryshim nga Cesena do te jete se do te luaje Vidic ne vend te Campagnaros. Do te shtrengoje dhembet Kovacic i cili ka pasur disa shqetesime te vogla. Turnover-in Mazzarri po e mendon per ndaj Parmes duke qene se ne ate ndeshje priten te rikthehen Guarin, Nagatomo dhe ndoshta Osvaldo.

Ja dhe formacioni i mundshem sot ndaj Sampdorias:

Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan; Obi, Hernanes, Medel, Kovacic, Dodò; Palacio, Icardi

Foto nga SkySports.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.