Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

746 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ausilio takim me Sassuolon: duket se skuadra zikalter ka vendosur per blerjen e radhes

Gazzetta –  Ausilio takim me Sassuolon: duket se skuadra zikalter ka vendosur per blerjen e radhes
Inter Club Staff

Interi duket se tashme ka vendosur se kush eshte objektivi i saj per krahun e djathte te sulmit. 

Emri vjen pikerisht nga Sassuolo dhe eshte ai i Matteo Politano i cili cdo ore qe kalon po afrohet akoma me shume me Interin.

Ja cfare shkruan ne faqet e saj sot Gazzetta dello Sport:

“Per Politanon, Interi eshte zgjedhja e pare nga te gjitha skuadrat qe jane te interesuara per te.”

“Ai do te shkonte me gjithe deshire ne Milano e ne kete marreveshje mund te hyjne dy lojtare te rinj qe kane dale nga Primavera zikalter.”

“Behet fjale per Pinaomintin dhe Dimarco, lojtar qe skuadra zikalter do e bleje perseri nga Sion.”

“Per sa i perket Politanos, Interi nuk ka ndonje nxitim duke qene se ai po u ble do te futet ne bilancin e sezonit te ardhshem, pra pas 30 qershorit mund te zyrtarizohet vetem.”

“Nderkohe, nje emer tjeter i rendesishem qe mund ti propozohet Sassuolos eshte ai i Venheusden qe ka mbaruar huazimin tek Standart Liege dhe ka rinovuar me Interin deri me 2022.”

“Dy emra te tjere te vlefshem per Sassuolon mund te jene edhe ato te Longos ose i Bardit.”

“Per Antonio Candreven, ka shume mundesi qe ky te kete qene sezoni i fundit si zikalter ose edhe nese qendron, ai nuk do ta kete me te sigurt nje bluze titullari.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.