Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Banega nuk e ka kuptuar ende Serine A. Nese Napoli do te kishte pasur Icardin…

Gazzetta – Banega nuk e ka kuptuar ende Serine A. Nese Napoli do te kishte pasur Icardin…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem njeh meritat e Napolit ne ndeshjen e djeshme dhe shpjegon se si humbja e zikalterve do te ishte akoma me e thelle nese Napoli do te kishte pasur ne loje nje sulmues te mirfillte si Icardi.

“Nje Inter kaq i shemtuar rrezikon te zbehe nje Napoli te bukur, qe interpreton nje 4-3-3 te Sarrit ne perfeksion, edhe pse pa nje sulmes qendre te mirfillte ne loje. Nese Napoli do te kishte nje Icardi ne skuader, me siguri kjo humbje per zikalterit do te kishte qene me e thelle, sepse Icardi, edhe pse humbi goxha dje, ne raste si ato te Napolit rralle here fal. Per Interin po vijne dite te veshtira dhe ndodhet ne nje zone te klasifikimit aspak te kendshem. Si te dilet nga situata, kjo eshte pyetja miliona dollareshe qe zikalterit ja bejne vetes. Nderkohe Banega qe mendohej te ishte celesi i ketij Interi po has shume veshtiresi ne ambjentimin me Serie A dhe deri me tani po ben lojra zhgenjyese njera pas tjetres. Zikalterit kane nevoje edhe per ndihmen e tij per te dale nga kjo situate…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.