Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

460 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Barca po kerkon te futet ne mes per De Vrij, por Interi…

Gazzetta – Barca po kerkon te futet ne mes per De Vrij, por Interi…
Inter Club Staff

Kujdes Inter, mbi Stefan De Vrij eshte rikthyer rrezikshem Barcelona. 

Kete alarm e jep sot e perditshmja e famshme italiane, La Gazzetta dello Sport.

Ja cfare shkruan Gazzetta ne faqet e saj sot:

“26 vjecari mbrojtes mbetet ende shume afer Interit: eshte arritur nje marreveshje maksimale per sa i perket transferimit, rroges dhe komisioneve.”

“Ajo qe po ben hollandezi eshte qe po merr pak kohe sepse deshiron te dije nese Interi do te arrije te kualifikohet ne Champions League apo jo.”

Image result for de vrij netherlands captain

“Sigurisht qe ne Milano, hollandezi De Vrij do te jete ne qender te projektit teknik, ndersa ne Barcelone nuk ka asgje te sigurt, por natyrisht qe cdo futbollist do te donte te luante me Lionel Messin.”

“Gjithesesi tek klubi zikalter jane shume optimist se ne fund De Vrij do te vije ne Milano, tek ana zikalter natyrisht.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj sot Gazzetta.

Kujtojme qe De Vrij eshte ne skadence kontrate me skuadren e tij Lazio.

Hollandezi nuk ka pranuar asnje nga ofertat e Igli Tares per rinovimin e kontrates sepse ai e ka vendosur tashme: e ardhmja eshte larg kryeqytetit Italian.

Deri me tani Interi ka qene ne pole position dhe nga mediat ne itali, me shume mundesi, ai vitin tjeter do te veshe bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.