Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

1,410 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Bardi, je mbreti i Serie A: Eshte ai portieri me mesataren me te larte

Gazzetta: “Bardi, je mbreti i Serie A: Eshte ai portieri me mesataren me te larte
Ardis
  • On 28/09/2013, 13:15

Interi ka pasur gjithmone nje tradite te madhe te portiereve, edhe kete sezon rregulli nuk ka ndryshuar. Skuadra zikalter po i gezohet “mburojes” Handanovic, por gjithashtu po i gezohet edhe performances se mire te djaloshit Bardi, i huazuar tek Livorno per te marre eksperience.

Baby zikalter po i mrekullon te gjithe, ne Serie A asnje nuk ka bere me mire se ai, dhe mund te mburret me nje mesatare prej 6,7. Ka debutuar kunder Roma-s, duke merituar noten 7, duke bere mrekulli kunder Maiconit dhe Florenzit. Per kete shperthim te Bardit dine dicka edhe Plasil, Nene dhe Calaio qe i eshte dashur te nderpresin gezimin e golit per shkak te nderhyrjeve te portierit zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags