Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Barella, Cagliari nuk ben ulje dhe ja cmimi qe ka vendosur! Tashme Interi…

Gazzetta – Barella, Cagliari nuk ben ulje dhe ja cmimi qe ka vendosur! Tashme Interi…
Inter Club Staff

Jo vetem Nainggolan. 

Piero Ausilio dhe Alessandro Beltrami kane folur edhe per nje lojtar tjeter qe asistohet nga agjenti i njihur.

Behet fjale per lojtarin mjaft te talentuar te Cagliarit, Nicolo Barella i cili pelqehet shume nga Interi.

Ja cfare ka shkruar sot Gazzetta dello Sport:

“Pelqimi i Barelles ka nje vlere te dyfishte per Interin – konfirmon Gazzetta dello Sport -.”

Image result for barella

“Kjo sepse ne planin e Interit, talenti sard do te shkembehej me disa lojtare te rinj te primaveres dhe qe kane talent te madh: Pinamonti, Emmers, etj.”

“Ne mendjen e Ausilios eshte nje operacion qe do te ndihmonte shume financat e Interit ne te famshmet plusvalenca.”

“Por duket se ketu klubi zikalter ka hasur nje problem jo te vogel: Cagliari me ne krye Giulinin nuk i pelqen aspak kjo rruge.”

Related image

“Barella vleresohet nga ata plot 40 milione euro (pa asnje ulje) dhe mbi te gjitha, nuk deshirojne lojtare ne kembim.”

“Me keto kerkesa, veshtire se Nicolo Barella do te transferohej ne Milano.”

“Por duhet te kemi kujdes sepse ekziston edhe pista Roma per te. Dihet prej kohesh qe lojtari pelqehet shume nga skuadra kryeqytetase.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.