Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Barella i lodhur, faji i sezonit tek Interi: humbet vendin e titullarit ndaj Belgjikes?

Gazzetta: “Barella i lodhur, faji i sezonit tek Interi: humbet vendin e titullarit ndaj Belgjikes?
Inter Club Staff

Skuadra qe fiton mund te ndryshohet edhe pse cerekfinalet e Euro 2020 jane arritur kryesisht fale zevendesimeve qe Roberto Mancini beri gjate ndeshjes. 

Sipas La Gazzetta dello Sport, pervec Chiesas, qe ka qene deciziv te shtunen, po lufton per nje vend titullari edhe Locatelli, Belotti dhe Pessina.

Ky i fundit mund ti marre vendin Nicolo Barellaas, qe sipas te perditshmes itlaiane, eshte shume i lodhur per faj te sezonit te ngjeshur qe ka pasur tek Interi ku ka qene pothuajse gjithmone ne fushen e lojes.

“I mungon ai hapi i super mesfushorit qe ka pasur gjate sezonit dhe qe ka ndihmuar Interin edhe ne fitimin e Skudetos.”

“Me pak fjale, i mungon ai hapi i superman-it. Fati i Mancinit eshte se ne stol ka nje si Pessina qe mund ta zevendesoje ne menyren e duhur.”

“Por Pessina ka edhe nje plus tjeter: ka nje thjeshtesi te madhe per te shenuar gol ne cdo rast qe i jepet.”

Keshtu shprehet La Gazzetta dello Sport qe paralajmeron nje ulje ne stol te Barellas ne ndeshjen e radhes se Italise ne Euro2020.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.