Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

861 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ben qe te fillojne ethet: “Jorge Messi ndodhet ne Milano: Interi nuk e pranon, por Suning ka filluar punen per…”

Gazzetta ben qe te fillojne ethet: “Jorge Messi ndodhet ne Milano: Interi nuk e pranon, por Suning ka filluar punen per…”
Inter Club Staff

Endrra e pamundur vazhdon. E ku i dihet, nese do mund te realizohet dot. Por endrrat jane falas.

Inter-Messi, nje utopi qe ben te gjithe popullin zikalter te enderroje pa pushim dhe qe mbase do te kete edhe kapituj te ri.

Ashtu si tregon La Gazzetta dello Sport sot, ne fakt, babai i sulmuesit te Barcelones tashme ndodhte ne Milano dhe do te jetoje ne kete qytet.

Ai ka blere shtepi ne rrugen Joe Colombo, vetem dy hapa larg selise se Interit (as 100 metra per te qene te sakte).

Nderkohe, pertej mohimit te bere nga Beppe Marotta, ne Kine, Suning po punon me agjentet e saj per te kuptuar se sa e mundur eshte qe te ndodhe ky operacion me ndihmen e shume sponsorave.

Kjo eshte e reja ne kete mes dhe qe mund te ndihmojne jo pak Interin ne finalizimin dhe financimin e ketij operacioni.

BABAI I MESSIT ESHTE NJE MILANEZ – “Babai i Messit tashme ka marre nje shtepi me pamje nga… Interi.”

“Kjo gje behet me dije edhe nga nje agjenci imobilare qe eshte marre me shtepine e re te Jorge Messit.”

“Praktika per transferimin e tij ne Milano ka nisur ne Komunen e Milanos qe ne daten 6 qershor.”

PUNET VAZHDOJNE – “Shtepia zikalter eshte shume aktive edhe pse deklaratat e Marottes nuk kane qene shume shpresedhenese.”

“Ai ka ndaluar gjithcka duke e quajtur nje loje, por zerat qe shtohen vijne gjithmone nga Kina e jo nga Milano.”

“Perandoria e Suning po studion nje menyre te rendesishme per te pare termat real ekonomik te marreveshjes.”

“Menaxherat e familjes Zhang po vleresojne se cfare impakti ekonomik do te kishte ai per mire dhe per keq me shume sponsora te gatshem te futen ne mes e te financojne kete operacion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.